جدیدترین قالبهای بلاگفا


جدیدترین کدهای موزیک برای وبلاگ

چگونه یک فرم جستجو (Search) درج کنیم؟ - آموزشی - کامپیوتر- موبایل- روانشناسی - پزشکی- مذهبی- اطلاعات عمومی- جوک و لطیفه- همه چیز اینجا پیدا میشه


آموزشی - کامپیوتر- موبایل- روانشناسی - پزشکی- مذهبی- اطلاعات عمومی- جوک و لطیفه- همه چیز اینجا پیدا میشه
سلام قدماتو رو چشمام گذاشتی/خدائییش بی معرفتیه اگه نظر ندی 
قالب وبلاگ
نويسندگان

چگونه یک فرم جستجو (Search) درج کنیم؟

 

برای اینکه به بازدیدکنندگان کمک کنید تا در سایت شما حرکت کنند، یک فرم جستجو به سایت اضافه کنید. این فرم، لیستی از کلمات صفحات سایت ایجاد می‌کند. بازدیدکننده یک کلمه در فرم وارد می‌کند و روی یک دکمه کلیک می‌کند. نتیجه این جستجو در پایین همان صفحه ظاهر می‌شود . بعد از درج فرم جستجو در یک صفحه، باید صفحه را منتشر کنید تا جستجو را در عمل مشاهده کنید.

 

 انتخاب محل درج  

 

چگونه یک فرم جستجو (Search) درج کنیم؟

صفحه‌ای که می‌خواهید فرم جستجو را در آن قرار دهید باز کنید. روی محلی از صفحه که می‌خواهید فرم جستجو ظاهر شود کلیک کنید. (اگر یک صفحه جستجوی جداگانه می‌خواهید، روی فلش دکمه New page کلیک کنید و گزینه page را انتخاب کنید. از لیست قالب‌ها، قالب Search page را انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید).

   

 فرم جستجو را درج کنید  

 

چگونه یک فرم جستجو (Search) درج کنیم؟

از منوی Insert، گزینه Web component را انتخاب کنید. از لیست Component type گزینه Web Search را انتخاب کنید و روی Finish کلیک کنید. کادر محاوره‌ای Search Form Properties باز می‌شود. (اگر در مرحله 1، یک صفحه جداگانه ایجاد کرده‌اید، روی فرم جستجو دابل کلیک کنید تا کادر محاوره‌ای Search Form Properties باز شود.)

   

 ورودی و پهنا را تغییر دهید  

 

چگونه یک فرم جستجو (Search) درج کنیم؟

شما می‌توانید چندین عنصر فرم جستجو را تغییر دهید. بصورت پیش فرض، کلمات Search for: در جلوی کادر متنی جستجو ظاهر می‌شود. اگر عبارت با معنی‌تری را می‌پسندید، آن را تایپ کنید.همچنین می‌توانید پهنای فرم را بر حسب تعداد کاراکترتعیین کنید.

 

 

 دکمه‌های شروع و پاک کردن جستجو را نامگذاری کنید  

 

چگونه یک فرم جستجو (Search) درج کنیم؟

دو دکمه روی فرم جستجو قرار دارند: یکی برای شروع جستجو و یکی دیگر برای پاک کردن فرم. این اسم دو دکمه Start Search و Reset را می‌توان تغییر داد. فقط کافی است که اسم‌های جدید را در کادرهای متنی مربوطه تایپ کنید. مثلاً برای دکمه شروع، می‌توانید تایپ کنید Submit یا Go!. برای دکمه پاک کردن فرم هم می‌توانید تایپ کنید Clear.

 

 روی برگه Search Result کلیک کنید  

 

چگونه یک فرم جستجو (Search) درج کنیم؟

همچنین می‌توانید نتیجه ای که وقتی بازدید کننده جستجو می‌کند نمایش داده می‌شود را تنظیم کنید. بصورت پیش فرض، وقتی کلمه‌ای که بازدید کننده تایپ می‌کند پیدا می‌شود، عنوان آن در نتیجه جستجو ظاهر می‌شود. برای تغییر دادن نحوه نمایش نتیجه روی برگه Search Results کلیک کنید.

   

 گزینه‌های مربوط به نمایش نتیجه را تنظیم کنید  

 

چگونه یک فرم جستجو (Search) درج کنیم؟

در قسمت Display Options، گزینه‌های مربوط به نشان دادن میزان مرتبط بودن نتیجه با کلمه مورد جستجو، اندازه فایل و تاریخ آخرین تغییر را انتخاب کنید. اگر Display file date را انتخاب کنید، همچنین می‌توانید Date format (فرمت تاریخ) و Time format (فرمت زمان) آن را تنظیم کنید.

   

 تنظیمات را ذخیره کنید  

 

چگونه یک فرم جستجو (Search) درج کنیم؟

روی OK کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند و فرم جستجو را در دید Page مشاهده کنید

[ ۱۳۸٧/٥/٩ ] [ ٩:٥٦ ‎ب.ظ ] [ امیر ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

من خدا را دارم ، کوله بارم بر دوش ، سفری می باید ، سفری بی همراه ، گم شدن تا ته تنهایی محض ، سازکم با من گفت: هر کجا لرزیدی ،از سفر ترسیدی، تو بگو از ته دل ،من خدا را دارم ،من و سازم چندیست که فقط با اوییم
موضوعات وب
امکانات وب

کد آهنگ

.::Moriyaneh::.


  • قالب وبلاگ | قالب وبلاگ