جدیدترین قالبهای بلاگفا


جدیدترین کدهای موزیک برای وبلاگ

چگونه متن را فرمت‌دهی کنیم؟ - آموزشی - کامپیوتر- موبایل- روانشناسی - پزشکی- مذهبی- اطلاعات عمومی- جوک و لطیفه- همه چیز اینجا پیدا میشه


آموزشی - کامپیوتر- موبایل- روانشناسی - پزشکی- مذهبی- اطلاعات عمومی- جوک و لطیفه- همه چیز اینجا پیدا میشه
سلام قدماتو رو چشمام گذاشتی/خدائییش بی معرفتیه اگه نظر ندی 
قالب وبلاگ
نويسندگان

چگونه متن را فرمت‌دهی کنیم؟

صفحات وب، باید شیوه کار شما را منعکس کنند و FrontPage ، روشی برای طرح کلی متن در اختیار شما قرار می‌دهد. اکثر این گزینه‌ها، از طریق نوار ابزار Formatting قابل دستیابی هستند. اگر این نوار ابزار را در صفحه مشاهده نمی‌کنید، از منوی View گزینه Toolbars و بعد گزینه Formatting را انتخاب کنید.

 

 متن مورد نظر را انتخاب کنید  

 

چگونه متن را فرمت‌دهی کنیم؟

صفحه مورد نظر را در دید Page باز کنید و متن مورد نظر را های‌لایت کنید.

  

 یک فونت و اندازه فونت را انتخاب کنید  

 

چگونه متن را فرمت‌دهی کنیم؟

از لیست Font در نوار ابزار Formatting، یک فونت انتخاب کنید. اندازه متن را با انتخاب یکی از گزینه‌های لیست Font Size ، تغییر دهید.

 

 تغییر حالت متن  

 

چگونه متن را فرمت‌دهی کنیم؟

روی دکمه Bold ، Italic یا Underline در نوار ابزار Formatting کلیک کنید تا یک یا چند مورد از این خصوصیات را روی متن انتخاب شده اعمال کنید. سعی کنید از خصوصیت Underline استفاده نکنید. زیرا اکثر بازدید کنندگان سایت فکر می‌کنند کلماتی که زیرشان خط کشیده شده است لینک می‌باشند.

 

 گزینه‌های بیشتر در مورد فونت  

 

چگونه متن را فرمت‌دهی کنیم؟

از منوی Format گزینه Font را انتخاب کنید تا کادر محاوره‌ای Font باز شود و بتوانید گزینه‌های بیشتری در مورد فرمت‌دهی انتخاب کنید. برای زیاد یا کم کردن فاصله بین حروف در متن (که kerning نامیده می‌شود) روی برگه Character Spacing کلیک کنید. اگر مجبور باشید متن را در یک فضای کوچک بگنجانید می‌توانید فضای بین کاراکترها را کم کنید و برای اینکه توجه بازدید کننده را جلب کنید، فضای بین کاراکترها را افزایش دهید.

 

 تغییر رنگ متن  

 

چگونه متن را فرمت‌دهی کنیم؟

با کمی رنگ می‌توانید توجه بازدید‌کننده را جلب کنید. متن مورد نظر را انتخاب کنید و روی دکمه Toolbar Options در سمت راست نوار ابزار Formatting کلیک کنید. حال، روی فلش کنار دکمه Font Color (A بزرگ که زیرش خط کشیده شده است) کلیک کنید. از صفحه‌ای که باز می‌شود یک رنگ انتخاب کنید. توجه کنید که دکمه Font Color به رنگ انتخابی شما در می‌آید. هر وقت که روی دکمه Font Color کلیک کنید، رنگ انتخابی روی متن انتخاب شده اعمال می‌شود. برای پیدا کردن دکمه Font Color ممکن است، لازم نباشد که ابتدا دکمه Toolbar Options را انتخاب کنید، زیرا FrontPage، دکمه‌های پر استفاده را به قسمت اصلی نوار ابزار منتقل می‌کند.

   

استفاده از رنگ‌‌ «های لایت»  

 

چگونه متن را فرمت‌دهی کنیم؟

درست همانطور که از یک ماژیک فسفری روی کاغذ استفاده می‌کنید، می‌توانید متن مهم را های‌لایت کنید تا توجه بازدید کننده را جلب کنید. ولی سعی کنید کمتر از از این تکنیک استفاده کنید. برای انتخاب رنگ های لایت، روی فلش کنار دکمه Hightlight در نوار ابزار Formatting کلیک کنید و یکی از رنگ‌‌ها را انتخاب کنید. برای حذف های لایت، متن‌های های لایت شده را انتخاب کنید، دوباره روی فلش کلیک کنید و گزینه Automatic را انتخاب کنید.

 

* توجه*

رنگ

رنگ‌های خود را بدقت انتخاب کنید. رنگ‌های ظریف، معمولاً بهترند و از سردرگمی جلوگیری می‌کنند.برای مثال، بسیاری از بازدیدکنندگان فکر می‌کنند که متن آبی رنگ، هایپرلینک می‌باشد.

 

انتخاب رنگ پیش فرض

برای انتخاب رنگ متن پیش فرض، از منوی Format ، گزینه Background را انتخاب کنید. از لیست Text ، یک رنگ انتخاب کنید. اگر از یک زمینه استفاده می‌کنید، رنگ پیش فرض متن، بصورت خودکار توسط زمینه انتخاب می‌شود

[ ۱۳۸٧/٥/۱٠ ] [ ٥:٤٦ ‎ب.ظ ] [ امیر ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

من خدا را دارم ، کوله بارم بر دوش ، سفری می باید ، سفری بی همراه ، گم شدن تا ته تنهایی محض ، سازکم با من گفت: هر کجا لرزیدی ،از سفر ترسیدی، تو بگو از ته دل ،من خدا را دارم ،من و سازم چندیست که فقط با اوییم
موضوعات وب
امکانات وب

کد آهنگ

.::Moriyaneh::.


  • قالب وبلاگ | قالب وبلاگ