اسب تروآ “GrayBird” ، چهره دیگر Blaster

آزمایشگاه تحقیقاتی sophos چند روز قبل برروی وب سایت اختصاصی خود اعلام کرد که نرم افزار آنتی ویروس خود را بار دیگر update نمود ، چرا که متخصصان این مرکز به یک نوع نرم افزار مخرب اسب تروآ ی جدید با نام “Graybird” Trojan برخورد نموده اند .
این اسب تروآ جدید که به منظور بدنام کردن مایکروسافت و شاید جوابی علیه تمهیدات این کمپانی در مبارزه با کرم جدید Blaster بصورت عمدی بوجود آمده است که در قالب یک patch نرم افزاری محافظ علیه Blaster ، مربوط به کمپانی مایکروسافت خود را ارسال می کند .
این مرکز به کاربران توصیه می کند به هیچ عنوان patch های محافظتی ( Security patch) را هرچند که از منابع شناخته شده و مشهور از طریق ایمل ارسال می شود را باز نکنند .
صحیح ترین و قابل اطمینان ترین محل برای دریافت patch های محافظ ، وب سایت اختصاصی کمپانی ها و فروشنده های مربوطه می باشد . همچنین از عمل کردن و یا Forward کردن پیغامهای مشکوکی که به هر شکلی رویدادها و پیشامدهایی را شرح و تفصیل می کنند و به خیال خود ممکن است مفید واقع گردد ، به همکاران و دوستان خود پرهیز کنید .
Graybird در قالب یک patch نرم افزاری متعلق به مایکروسافت می باشد و فقط یک حقه گمراه کننده است برای نفوذ کرم Blaster می باشد .
به گفته یکی از متخصصان این مرکز Blaster فقط و فقط یک باور و توهّم خیالی است که با نفوذ به صدها و هزاران سیستم در سراسر دنیا تلاش می کند تا کاربران را به ترس و وحشت گرفتار سازد .
هیچگاه کدهای اجرائئ ارسال شده توسط ایمیل را باز نکنید .

/ 0 نظر / 6 بازدید