ایجاد آدرس E-Mail مبتنی بر وب

هر چند زمان اخذ اشتراک اینترنت معمولاً به شما آدرسی برای دریافت و ارسال پست الکترونیکی نسبت داده می‌شود ممکن است بخواهید در یکی از وب سایت‌هایی که خدمات پستی مادام العمر ارائه می‌کند مشترک شوید تا از خدمات پست الکترونیکی رایگان آن بهره ببرید. اغلب این وب سایت‌ها مبتنی بر وب هستند یعنی برای مشاهدة نامه‌های خودتان و یا برای استفاده از خدمات ارسال نامه‌های الکترونیکی‌تان باید وب سایت مربوط به آن را باز کرده و از طریق همان وب سایت اقدام کنید. البته بعضی از این خدمات پست الکترونیکی از طریق Outlook Express قابل دسترسی هستند. مزیت بزرگی که داشتن اینگونه خدمات دارد این است که با تمام شدن اشتراک اینترنتی شما آدرس‌های پست الکترونیکی شما که مبتنی بر وب هستند از بین نمی‌روند. شما در این کار عملی یاد می‌گیرید چگونه با Outlook Express آدرس پست الکترونیکی جدیدی با خدمات Microsoft Hotmail باز کنید. این خدمات مبتنی بر وب است ولی Outlook Express توانایی بهره‌گیری از این خدمات را دارد.

 

 ایجاد یک آدرسEmail جدید  

 

ایجاد آدرس E-Mail مبتنی بر وب

اولین قـدم بـرای ایجـاد یک آدرس Emailاین است که Windows Messenger را اجرا کنید. برای انجام این کار از منوی All Programs گزینة Windows Messenger را کلیک کنید.

   

 گزینة Sign In را کلیک کنید  

 

ایجاد آدرس E-Mail مبتنی بر وب

عنوان Sign In را از منوی اصلی Windows Messenger یعنی منوی File کلیک کنید.

 

 صفحة آغازین  

 

ایجاد آدرس E-Mail مبتنی بر وب

در این صفحه مقدمه‌ای بر مزیت‌های امکانات جدید Hotmail و برنامه‌های جانبی مربوط به آن ذکر شده. برای ادامة کار Next را کلیک کنید.

 

 ایجاد Email جدید  

 

ایجاد آدرس E-Mail مبتنی بر وب

در این صفحه از شما پرسیده می‌شود که آیا آدرس Emailای سازگار با برنامة MSN Messenger دارید یا اینکه می‌خواهید یک آدرس Email جدید ایجاد کنید؟ برای ایجاد یک آدرس Email جدید No. I would like to open an MSN Hotmail email account را انتخاب کنید و دکمة Next را کلیک کنید.

   

 اطلاعات درخواست شده را وارد کنید  

 

ایجاد آدرس E-Mail مبتنی بر وب

در این صفحه شما باید اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی خود، کشوری که در آن زندگی می‌کنید، جنس و سال تولد خود را وارد کنید. در کادرهای First Name و Last Name به ترتیب نام و نام خانوادگی خود را تایپ کنید. جعبة مقابل Country/Region را کلیک کنید و کشوری که در آن زندگی می‌کنید را از میان گزینه‌های موجود انتخاب کنید. Gender به معنی جنس است. از میان Male (مرد) و Female (زن) جنس خود را انتخاب کنید و پس از تایپ سال تولد در Year of Birth به سمت پائین پیمایش کنید.

  

دیگر اطلاعات درخواست شده را وارد کنید  

 

ایجاد آدرس E-Mail مبتنی بر وب

در کادر E-mail Address، آدرس E-mail مورد نظرتان که تمایل دارید ایجاد شود را وارد کنید. رمز عبور مورد نظرتان را در کادرهای Password و Retype Password وارد کنید. چون هر چند حافظة قوی‌ای داشته باشید گاهی فراموشی ممکن است به سراغ‌تان بیاید، Microsoft پیشنهاد می‌کند که یکی از سؤالات نمونة لیست شده را پاسخ دهید تا در صورت فراموشی بتوانید رمز عبور خود را تغییر دهید و وارد Email خود شوید. سؤال و پاسخ مورد نظرتان را انتخاب کنید متن نوشته شده در کادر رنگی را نیز وارد کادر زیرینش کنید و بازهم اندکی به سمت پائین پیمایش کنید و دکمة I Agree را کلیک کنید تا Email مورد نظرتان ایجاد شود.

 

* توجه *

انتخاب یک شناسه کاربری منحصر به فرد

شناسة کاربری هر کاربری که در یک سایت وب اشتراک Email می‌گیرد منحصر به فرد می‌باشد. شما می‌توانید در صورتی که شناسة کاربری انتخاب شدة شما تکراری باشد یک عدد یا اعدادی به انتهای شناسة کاربری خودتان اضافه کنید به طور مثال : Robotfood2000

/ 0 نظر / 10 بازدید