چگونه سایت خود را منتشر کنیم؟

چگونه سایت خود را منتشر کنیم؟

 

Frontpage تمام چیزهایی که برای منتشر کردن فایل‌ها در یک سرور وب نیاز دارید را فراهم می‌کند، شما می‌توانید کل وب را روی سرور منتشر کنید یا برای صرفه‌جویی در زمان، فقط فایل‌هایی را upload کنید که بعد از آخرین انتشار تغییر کرده‌اند. Frontpage بقیه کارها را انجام می‌دهد.

 

 کادر محاوره‌ای Publish Web را باز کنید  

 

چگونه سایت خود را منتشر کنیم؟

وبی که می‌خواهید منتشر کنید را باز کنید. بعد از منوی File، گزینه Publish web را انتخاب کنید تا کادر محاوره‌ای Publish Destination باز شود.

   

 ارائه کننده مورد نظر را جستجو کنید  

 

چگونه سایت خود را منتشر کنیم؟

اگر یک ارائه کننده سرویس وب ندارید، روی لینک Click here to learn more کلیک کنید و به کار عملی 1 «چگونه یک ارائه کننده سرویس وب پیدا کنیم که از Frontpage پشتیبانی کند» مراجعه کنید.

   

 محل مورد نظر را وارد کنید  

 

چگونه سایت خود را منتشر کنیم؟

در فیلد Enter Publish destination، محل سروری که می‌خواهید در آن منتشر کنید را تایپ کنید. آدرس باید به فرمت http://www.sitename.com/yourwebname باشد. توجه کنید که اگر خودتان یک اسم domain داشته باشید لازم نیست YourWebName را بنویسید( منظور از YourWebName اسم سایت است). اسم دامین (domain) یک آدرس اینترنتی انتخابی مانند your site.com (یا .edu ، .org یا .net و یا…) است. توجه کنید که تمام سرورها از شما نمی‌خواهند که قبل از اسم domain، www را تایپ کنید. بعد از وارد کردن اسم سایت، روی ok کلیک کنید.

 

 کلمه عبور   

 

چگونه سایت خود را منتشر کنیم؟

اگر میزبان سرور به اعتبارسنجی نیاز داشته باشد، از شما خواسته می‌شود که یک اسم کاربری و کلمه عبور تایپ کنید. شخص یا سرویسی که میزبان سایت است این اطلاعات را ارائه می‌کند. اطلاعات را وارد کنید و روی Ok کلیک کنید.

   

 وب‌های فرعی   

 

چگونه سایت خود را منتشر کنیم؟

کادر محاوره‌ای Publish Web باز می‌شود و هم فایل‌هایی که روی هارد شما قرار دارند و هم فایل‌های سایتی که می‌خواهید منتشر کنید را به شما نشان می‌دهد (در این مثال، می‌خواهیم سایت را برای اولین‌بار منتشر کنیم). اگر وب‌های جداگانه‌ای در وبی که می‌خواهید منتشر کنید ایجاد کرده‌اید گزینه Include subwebs را انتخاب کنید.

   

 گزینه‌های انتشار   

 

چگونه سایت خود را منتشر کنیم؟

روی دکمه Options در پایین کادر محاوره‌ای Publish web کلیک کنید تا تمام گزینه‌های مربوط به انتشار را نمایش دهید. مشخص کنید که آیا باید تمام صفحات سایت منتشر شوند یا فقط صفحاتی که بعد از آخرین‌باری که سایت را به سرور upload کردید تغییر کرده‌اند. (معمولاً سریع‌تر این است که فقط صفحات تغییر یافته را منتشر کنید.). علاوه بر منتشر کردن کل سایت برای اولین‌بار، می‌توانید کل سایت را بعد از منتقل کردن به یک سرور جدید یا بعد از طراحی مجدد سایت، منتشر کنید (و روی نسخه‌های قبلی سایت، رونویسی کنید.).

   

 گزینه‌های مربوط به تغییر  

 

چگونه سایت خود را منتشر کنیم؟

در قسمت Changes در کادر محاوره‌ای Options، می‌توانید از انتخاب‌های پیش‌فرض استفاده کنید که به Fronpage امکان می‌دهد تا تفاوت‌های بین فایل‌هایی که upload می‌کنید و فایل هایی که روی سرور قرار دارند را مقایسه کند.

   

 انتشار روی یک سرور بدون Extension   

 

چگونه سایت خود را منتشر کنیم؟

اگر سرور شما از Frontpage Server Extensions پشتیبانی نکند، باید تغییراتی را انجام دهید. در فیلد Enter Publish destination در کادر محاوره‌ای Publish Destination ، http را با ftp و www را با ftp جایگزین کنید. یعنی تایپ کنید ftp://ftp.yourftpsite.com . (برای پیدا کردن آدرس درست سایت FTP، از ارائه کننده اینترنت خود بپرسید.). به جای YourftpSite نام سایت ftp خود را بنویسید.

   

 انتشار بصورت عملی   

 

چگونه سایت خود را منتشر کنیم؟

اگر می‌خواهید سرور خود را در محلی از کامپیوتر یا شبکه خود منتشر کنید (برای پشتیبان‌گیری از سایت)، روی Browse کلیک کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد منتشر کردن سایت بصورت محلی به کار عملی قبل «چگونه از یک سایت پشتیبان بگیریم» مراجعه کنید.

   

 روی Publish کلیک کنید  

 

چگونه سایت خود را منتشر کنیم؟

روی دکمه Publish کلیک کنید. یک کادر محاوره‌ای باز می‌شود و پیشرفت upload سایت را به شما نشان می‌دهد. اگر اولین‌بار است که این سایت را منتشر می‌کنید، صبر داشته باشید. زیرا این شاید طولانی‌ترین upload باشد که تا کنون انجام داده‌اید. سرعت انتقال به اندازه فایل‌ها و پهنای باند بستگی دارد.

   

 روی Done کلیک کنید  

 

چگونه سایت خود را منتشر کنیم؟

Frontpage به سرور مشخص شده وصل می‌شود و صفحات را روی وب کپی می‌کند. وقتی که upload به پایان رسید (یعنی وقتی که پیغام Published successfully ظاهر شد)، پیغامی مشاهده خواهید کرد. روی Done کلیک کنید.

   

 یک میان‌بر   

 

چگونه سایت خود را منتشر کنیم؟

برای دفعات بعد برای منتشر کردن این سایت به همان مکان، روی دکمه Publish Web در نوار ابزار Standard کلیک کنید. به این صورت فقط صفحاتی upload می‌شوند که بعد از آخرین upload تغییر کرده‌اند.

  

* توجه *

وب فرعی

در هنگام انتشار ممکن است لازم باشد به Frontpage بگویید که وب‌های فرعی (وب‌های داخل وب اصلی) را نیز لحاظ کند. مثلاً اگر یک Discussion web اضافه کرده‌اید باید گزینه Include Subwebs را انتخاب کنید. (برای اضافه کردن یک Discussion web، از منوی File، گزینه New و بعد Web را انتخاب کنید و Discussion web را از لیست Web Sites انتخاب کنید. بعد Add to current web را انتخاب کنید و روی Ok کلیک کنید.). وب‌های فرعی گاهی در محیط‌های اینترانت که در آن، هر وب فرعی خصوصیات و حقوق دستیابی متفاوتی دارد ( که توسط مدیر سرور مشخص می‌شوند، بکار می‌روند).

 

سرورهای FTP 

اگر ارائه کننده سرویس وب شما از Frontpage Server Extensions پشتیبانی نمی‌کند، باید به یک سرور (FTP) File Transfer Protocol منتشر کنید. FTP پروتکلی است که مدت‌هاست برای انتقال فایل از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر از طریق اینترنت، مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر سایت‌های خود را به یک سرور FTP منتشر کنید، برخی کامپوننت‌های Frontpage مانند شمارنده تعداد بازدید (hit counter) و عناصری مانند فرم جستجو کار نمی‌کنند.

 

سابقه انتشار

اگر وب‌ها را روی بیش از یک سایت منتشر کنید، Frontpage لیستی از تمام سایت‌ها نگه می‌دارد. در کادر محاوره‌ای Publish Destination، روی فلش کنار دکمه Browse کلیک کنید و اسم یک سایت را انتخاب کنید.

/ 0 نظر / 9 بازدید