نحوه تنظیم سطح امنیت در کار با اینترنت

هر چند سایت‌های وب خطرناک بسیار اندک می‌باشند، ممکن است شما به سایت‌هایی برخورد کنید که سعی در تخریب فایل‌های رایانه شما دارند. حتی سایت‌هایی وجود دارند که اطلاعات محرمانة شما را دریافت می‌کنند و با آنها استفاده‌های مختلف می‌کنند. اینترنت اکسپلورر برخی از امکانات مرور وب که افراد مخرب در اینترنت از آنها بیشتر سوء استفاده می‌کنند را می‌تواند محدود یا غیرفعال کند. شما در این کار عملی یاد می‌گیرید چگونه سطح عمومی امنیت را برای کار با وب تنظیم کنید.

  

پنجرة Internet Options را باز کنید  

 

پنجرة تنظیمات اینترنت را از طریق باز کردن منوی Tools و کلیک روی گزینة Internet Options باز کنید.

 

صفحة تنظیمات امنیتی را باز کنید  

 

نحوه تنظیم سطح امنیت در کار با اینترنت

صفحة تنظیمات امنیتی ((Security Settings را با کلیک روی زبانة Security باز کنید.

 

آیکونInternet را کلیک کنید  

 

نحوه تنظیم سطح امنیت در کار با اینترنت

مرورگر اینترنت اکسپلورر گروه‌های مختلفی برای تعیین امنیت دارد. با کلیک آیکون Internet شما می‌توانید سطح امنیت اعمال شده در رویارویی با فایل‌هایی که در اینترنت باز می‌شوند را تعیین کنید. با کلیک آیکون Local Intranet می‌توانید سطح امنیت، یعنی میزان برخورد امنیتی در رویارویی با فایل‌هایی که در شبکه‌های داخلی (مثلاً داخل یک بانک یا مؤسسه که این گونه شبکه‌ها خصوصی نیز هستند.) باز می‌کنید را محدود کنید. تعیین سطح امنیت در واقع به معنای محدود کردن استفاده از فایل‌های مشکوک می‌باشد. شما با بالا بردن سطح امنیت، به اینترنت اکسپلورر دستور می‌دهید فایل‌هایی هم که به میزان اندکی مشکوک به نظر می‌رسند اجرا نشوند. برای تعیین میزان امنیت اینترنت آیکون Internet را کلیک کنید. سپس جهت تنظیم سطح امنیت در کار با اینترنت دکمة Default Level را کلیک کنید.

 

 تعیین میزان امنیت در اینترنت  

 

نحوه تنظیم سطح امنیت در کار با اینترنت

چهار حالت کلی برای امنیت وجود دارد. Low ، Medium – Low ، Medium و High. این حالت‌های امنیتی میزان محتویات و فایل‌هایی که مرورگر اینترنت اکسپلورر می‌تواند باز کند را تعیین می‌کنند. Low کمترین میزان امنیت را دارا می‌باشد و در نتیجه بیشترین فایل‌ها در این حالت قابل دسترسی است.

High بیشترین امنیت را داراست و در نتیجه فایل‌ها و برنامه‌های کمتری در اینترنت باز می‌شوند. برای انتخاب میزان امنیت مورد نظرتان نوار پیمایش نشان داده شده در شکل زیر را کلیک کرده به محل مورد نظرتان بکشید و رها کنید.

  

مخالفت با توصیه‌های مایکروسافت  

 

نحوه تنظیم سطح امنیت در کار با اینترنت

مایکروسافت توصیه می‌کند که در کار با اینترنت از امنیت Medium یا High استفاده کنید. اگر خواستید از امنیت کمتری برخوردار باشید پس از انتخاب میزان امنیت کمتر پنجره‌ای جهت مخالفت با این اقدام باز می‌شود. برای اینکه توصیة این پنجره نادیده گرفته شود دکمة Yes را کلیک کنید.

  

 انتخاب مجدد سطح امنیتی توصیه شده توسط مایکروسافت  

 

نحوه تنظیم سطح امنیت در کار با اینترنت

اگر بخواهید میزان امنیتی که مایکروسافت پیشنهاد می‌کند انتخاب شود دکمة Default Level را کلیک کرده سپس Ok را کلیک کنید.

 

*توجه*

انتخاب میزان امنیت

اگر طراح وب سایت نباشید احتمال اینکه اطلاعات کاملی دربارة امنیت و میزان‌های مختلف آن داشته باشید، کم است. برای اینکه مراحل مختلف امنیتی را بهتر درک کنید امنیت High را انتخاب کنید و در وب گشت و گذار کنید. مرورگر در برخی سایت‌ها به شما پیغام می‌دهد که چه مطالبی به خاطر میزان امنیت انتخاب شدة شما سانسور شده‌اند. سپس سطوح امنیتی پائین‌تر را انتخاب کنید تا معیاری جهت مقایسة سطوح مختلف دست‌تان بیاید.

/ 0 نظر / 6 بازدید