Nero: ویرایش تصاویر

ساده اما حرفه‌ای‌

نرم‌افزارNero Photo Snap  یکی از اینگونه نرم‌افزار‌ها است که کمتر کسی از آن استفاده می‌کند و به قابلیت‌های آن آگاه است در صورتی که می‌توان این نرم‌افزار را یکی از نرم‌افزارهای نیمه حرفه‌ای برای انجام کارهای مختلف روی تصاویر نام برد.

این نرم‌افزار دارای محیط کار بسیار ساده ای است اما قابلیت‌های بسیار زیادی را در خود جای داده است.

برخی از مهم‌ترین قابلیت‌ها و امکاناتی که با استفاده از این برنامه در اختیار شما قرار می‌گیرد عبارتند از :

* مشاهده و چاپ تصاویر

* مشاهده اطلاعات تصاویر

* ویرایش نیمه حرفه‌ای تصاویر

* اعمال افکت‌های مختلف‌

 

تنها با یک کلیک‌

در این نرم‌افزار بیش از 25 ابزار مختلف برای انجام انواع تغییرات روی تصاویر وجود دارد که دسترسی به هر یک از آنها تنها با یک بار کلیک‌کردن نشانگر موس امکان پذیر است. محیط کاربری این نرم‌افزار بسیار ساده است و هر ابزار نیز تنظیمات مختلفی را در خود جای داده است که با کلیک روی هر کدام از این ابزارها تنظیمات پیشرفته مربوط به آن ابزار در اختیار شما قرار می‌گیرد.

کارهایی همچون تنظیم رنگ، تنظیم روشنایی، کاهش نویز، افزایش شفافیت، حذف قرمزی چشم‌ها، چرخش تصاویر، تصحیح پیکسل‌های خراب، تغییر لنز، ایجاد تصاویر سیاه و سفید و ... از جمله عملکرد‌های مفیدی است که توسط این برنامه به‌راحتی قابل اجرا است.

نرم‌افزار Photo Snap در مجموعه نرم‌افزاریNero  نسخه 7 و بالاتر وجود دارد و با وجود این نرم‌افزار در صورتی به نرم‌افزارهایی همچون فتوشاپ نیاز پیدا خواهید کرد که بخواهید به صورت حرفه‌ای به امر طراحی بپردازید. در غیر اینصورت این نرم‌افزار می‌تواند تمام نیازهای متداول شما برای کار بر روی تصاویر را برطرف کرده و جایگزینی بسیار مناسب برای برنامه‌های ویرایش عکس باشد.

در مجموعه نرم‌افزاریNero  برنامه‌ای با عنوانNero PhotoSnap Viewer نیز وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید به مشاهده دسته ای تصاویر موجود روی‌ هارد دیسک خود بپردازید.

این نرم‌افزار بیش از 50 فرمت مختلف تصویری را پشتیبانی می‌کند که فرمت نرم‌افزارهای حرفه ای ویرایش تصاویر همچون فتوشاپ  نیز در لیست این فرمت‌ها به چشم می‌خورد.برای آشنایی بیشتر با قابلیت‌ها و امکانات این نرم‌افزار قدرتمند می‌توانید همین امروز به لیست نرم‌افزارهای نصب شده در مجموعه نرم‌افزارهایNero  در ویندوز خود مراجعه کنیدفتوشاپ، کرل، فری هند و ... از جمله نرم‌افزارهایی‌اند که برای طراحی‌های حرفه‌ای کاربرد دارند و نرم‌افزارهایی همچونAcdsee , Picasa نیز کم و بیش برای انجام کارهای طراحی و ویرایش تصاویر به‌کار می‌روند. 

 هر یک از این نرم‌افزارها نسبت به کاربرد خود دارای قابلیت‌های مختلفی هستند و در مواردی وجود همه آنها بر روی یک رایانه الزامی‌است.

اما در برخی موارد اگر به کاربرد یک نرم‌افزار به‌طور کامل آگاه باشید شاید نیازی به نصب نرم‌افزارهای بیشتر و اشغال نمودن فضای‌هارددیسک و همچنین پایین آوردن سرعت عملکرد برنامه‌ها در سیستم عامل نباشد. به‌عنوان مثال فرض کنید می‌خواهید به‌صورت ابتدایی به ویرایش تصاویر مورد نظر خود بپردازید.

به نظر شما حتما باید نرم‌افزار حرفه‌ای فتوشاپ را برای این کار انتخاب کنید؟ یا نرم‌افزاری همچونAcdsee  که بیشتر برای نمایش تصاویر کاربرد دارد؟ چرا وقتی نرم‌افزارNero  را روی ویندوز خود نصب کرده‌اید، به‌دنبال نرم‌افزارهای دیگر برای انجام این کار هستید و با نصب نرم‌افزارهای متعدد در ویندوز موجب بروز اختلال در عملکرد صحیح آن می‌شوید؟

همانطور که گفتیم در برخی موارد نرم‌افزارهایی می‌توانند پاسخگوی نیازهای شما باشند که شاید به آنها لحظه ای هم فکر نکنید اما فاصله شما برای استفاده از آنها تنها یک کلیک موس است!

 

/ 0 نظر / 3 بازدید