چگونه متن وارد کنیم؟

چگونه متن وارد کنیم؟

طرح‌های کلی خوب، با متن جالب توجه شروع می‌شوند. برای آشنا شدن با کار با متن، این کار عملی به شما کمک می‌کند تا چند خط در صفحه تایپ کنید. همچنانکه در کارهای عملی این بخش پیش می‌روید، یاد می‌گیرید که چگونه با اضافه کردن رنگ و جلوه‌های رنگی مانند های لایت کردن، متن خود را زیبا و جذاب کنید.

 

 دید Page را انتخاب کنید  

 

چگونه متن وارد کنیم؟

برای شروع به ویرایش یک صفحه باز، روی دکمه Page در نوار Views کلیک کنید. اگر صفحه‌ای باز نباشد، روی دکمه New Page در نوار ابزار Standard کلیک کنید یا Ctrl+N را بفشارید تا یک صفحه جدید و خالی باز شود.

   

 نقطه شروع را انتخاب کنید  

 

چگونه متن وارد کنیم؟

وقتی که با یک صفحه جدید و خالی شروع می‌کنید، FrontPage، نقطه درج را در بالای صفحه قرار می‌دهد. متنی که تایپ می‌کنید در اینجا قرار می‌گیرد. کمی متن تایپ کنید. اگر با صفحه‌ای شروع کنید که از قبل، متن داشته باشد، نقطه درج را با کلیک کردن انتخاب کنید و بعد شروع به تایپ کردن کنید.

   

Show All  

 

چگونه متن وارد کنیم؟

برای مشاهده کردن علامت‌های فرمت‌دهی در صفحه، روی دکمه Show All در نوار ابزار Standard کلیک کنید(آیکون این دکمه، شبیه علامت پاراگراف است.) توجه داشته باشید که زدن کلید Enter ، علامت پایان خط(علامت پاراگراف و فلش شکسته که باعث خط بعدی می‌شوند) ایجاد می‌کند

 

 خط جدید  

 

چگونه متن وارد کنیم؟

برای شروع یک پاراگراف جدید، کلید Enter را بزنید و برای ایجاد یک خط جدید در یک پاراگراف، Shift + Enter را بزنید که باعث می‌شود خط جدید شروع شود (Soft return).

  

 تصحیح اشتباه  

 

اگر در هنگام تایپ، اشتباه کرده‌اید، روی دکمه Undo در نوار ابزار Standard کلیک کنید، (یا Ctrl + z را بزنید) تا آخرین کار خود را برگردانید.برای برگرداندن گزینه Undo ، روی دکمه Redo کلیک کنید (یا Ctrl + y را بفشارید).

   

 استفاده از چندین Undo   

 

کنار دکمه‌های Undo و Redo ، فلش‌هایی وجود دارند. برای مشاهده کردن 30 کار آخر خود روی فلش Undo کلیک کنید و برایمشاهده کردن سی undo آخر خود روی فلش Redo کلیک کنید. برای برگشتن به یکی از کارهای قبلی، یکی از کارهای این لیست‌ها را انتخاب کنید. ولی بخاطر داشته باشید که با این کار، تمام کارهای قبل از کار انتخاب شده را نیز بر می‌گردانید. و توجه داشته باشید که برخی کارها مانند ذخیره کردن یک فایل، قابل برگشت نمی‌باشند.

 

 *توجه*

جابجا و کپی کردن متن

همچنانکه سند بزرگ می‌شود ممکن است لازم شود که محل پاراگراف‌ها را تغییر دهید. برای این کار ابتدا، متنی که می‌خواهید جابجا کنید را های لایت کنید. بعد برای Cut کردن آن، Ctrl + x را بزنید یا Ctrl + c را بزنید تا آن را کپی کنید. مکان نما را در محلی که می‌خواهید متن را paste کنید قرار دهید و Ctrl+v را بزنید. همچنین می‌توانید از دکمه‌های Cut، Copy و Paste در نوار ابزار Formatting استفاده کنید. بعد از اینکه متن را Paste کردید، دکمه Paste Options را مشاهده خواهید کرد. روی این دکمه کلیک کنید و Keep Text Only را انتخاب کنید تا فرمت متن را حذف کنید.

 

جستجو و جایگزینی

اگر بخواهید کلمه‌ای را پیدا کنید از منوی Edit ، گزینه Find را انتخاب کنید (یا Ctrl + F را بزنید.). کلمه مورد نظر را تایپ کنید و روی Find Next کلیک کنید. برای جستجو و جایگزین کردن یک کلمه، از منوی Edit، گزینه Replace را انتخاب کنید(یا Ctrl+H را بفشارید.).

/ 0 نظر / 12 بازدید